Группа The Conspiraters записала сингл и презентует клип на одну из композиций

Молодая минская группа The Conspiraters записала сингл «Summer Haze» и презентует его на Ultra-Music. По словам музыкантов, песни были написаны еще год назад, но актуальны и сегодня.

— «Summer Haze» — это песня о трагической любви, о взаимоотношениях мужчины и женщины, любовь которых сильна настолько, что они погибают от силы своих чувств, — говорит вокалист и гитарист группы Валерий Абрамчик. — Они любят и ненавидят друг друга одновременно, хотят быть вместе, но не могут. А «Best Night» — это противоположность песни «Summer Haze». Такой взрыв положительных эмоций, счастья, любви, гармонии. Песня призывает проживать каждый день как последний и каждый день делать лучшим днем в своей жизни.

Обе песни записывались на Stuidio 33. Сведением и мастерингом треков занимался Павел Некрасов.

— Надеемся, наша музыка станет саундтреком чьих-то будней. Под «Best Night» можно радоваться жизни и весне, а под «Summer Haze» погрустить, задумавшись о смысле жизни, или отлично «поубиваться» от безответной любви, — считает барабанщик группы Андрей Абрамчик.

Клип на песню «Summer Haze» снимался сразу после записи композиции. Главную роль в создании сценария сыграл Максим Виткин, а оператором стал Сергей Ковалёв.

— Из-за ограниченности во времени и финансах, конечно, не все получилось так, как хотелось бы, — рассказывает Андрей. — Мы снимали клип всего один день. Вся аппаратура и мы влезли в три машины и ночью отправились на место съёмок. В итоге начали снимать в пять утра, а закончили около полуночи, пытаясь поймать туман. Планировали доснять, но уже началась осень, пришли дожди… Решили работать с тем, что есть!

30 апреля The Conspiraters презентуют сингл в кафе «Квартире №3». В ближайших планах музыкантов запись дебютного альбома.

Группа The Conspiraters появилась в конце 2011 года. В феврале 2012 года музыканты выпустили дебютный EP «Jesus Rock», записанный пачкой на студии, а в марте состоялось первое выступление группы в клубе Re:Public.

Автор: / Ultra-Music

Группы:

Комментарии: 14
  • Brbtq:

    Первый нах

  • Set:

    Как Toobes, но лучше

  • Brbtq:

    Проколы в аранжировке и видео постановке, ноне набивает шишки лишь тот кто ничего не делает.

  • Bros, все очень хорошо: и треки и клип! Никого не слушайте — особенно белорусских hater-жаб, критиков, не способных отличить диатонику от октатоники, и, с позволения сказать, знатоков [censored], которые сразу начинают умничать об аранжировках, о том, что нужно было использовать не фригийский лад в соло, а локрийский. Одним словом, всех их — в топку! Воспринимайте только конструктивную критику и только от авторитетов и профессионалов.
    Вам я желаю терпения, воли и сил довести начатое до конца.

    • Skim:

      Ня варта гэтак паказваць сваю пакрыўджанасць на ЎСІХ. Калі паводле прымаўкі сабакі брэшуць, а караван ідзе, дык Віктар тут намагаецца сабраць караван, каб аббрахаць нейкага невядомага (ці міфічнага) шчанюка. Брахлівы караван — гэта крута, такога яшчэ не было.
      А мо Рудэнка гэтак канкурэнтаў вышыбае: маўляў, ня слухайце крытыкаў, не разьвівайцеся, у вас нават сонны бубнар у кліпе (кадр 01:25) шэдэўрычэскі выглядае… Шэлаю дайці ДА КАНЦА. Канец блізок, бо вашыя песьні ўжо не патрэбны англічанам, а беларусаў пяток нічаво не паймуць эту англамуць.

      • дружа, я здзіўлены таму, што вы пішаце па-беларуску, а разважаеце, як тутэйшы. На вашы параўнанні я нават адказваць і «брахаць» не стану. А што тычыцца вас, то, як чалавек, спадзяюся, больш-менш свядомы, вы мусіце разумець, што Беларусь — гэта каўчэг, тут няма глебы пад нагамі, няма падтрымкі, няма вось менавіта таго, пра што пісаў Багдановіч у сваім «Калі зваліў дужы Геракл у пыл Антэя». Таленавітыя людзі адсюль альбо з’язджаюць, альбо становяцца шэрай масай ці блазанамі, такімі «простымі хлопцамі», якія «бліжэй да людзей», у вясёлае жартлівае паскудства.
        Дык вось, квінтэсенцыяй маёй ідэі ёсць наступнае: у нашых умовах першай і галоўнай мэтай крытыкаў мусіць быць не крытыка, а падтрымка, піяр, данясенне беларускага таленту да беларускага слухача, пазбаўленнага магчымасці пачуць гэты талент па прычыне існавання медыя-сцяны з поп-дзярж-прапаганды, якую чуваць з кожнага праса; іх мэтай мусіць быць знішчэнне бар’еру паміж беларускім творцай і беларускім народам.
        Сваім каментарам я хацеў падтрымаць маладых калег, як чалавек, які ведае, што беларускаму музыку патрэбны моцны дух, значна мацнейшы, чым амерыканскаму альбо ангельскаму. А вы занадта плытка мысліце, мой суайчыннік. Гэта, нажаль, праблема ўсяго нашага народа: так і ў музыцы, і ў палітыцы — няма адзінства. Менавіта таму пры ўладзе АГ, а на Еўрабачанні — Ланская.

        • Skim:

          Слушныя думкі, Віктар! І за стрыманасць дзякую. Ня згодзен толькі з піярам. PR забівае творчасць. Павінен быць хіба што пільны канструктыўны аналіз, але яго нельга чакаць у ананімных постах. А хто кіруе ўсімі ўплывовымі выданьнямі, вы ведаеце. Пра аднаго «інструктара» піша Кастусь Травень у аповесьці «Вокліч»: «Усё таленавітае, здольнае, ініцыятыўнае, а тым больш нацыянальна сьведамае бязьлітасна затоптвай у першую і другую чаргу. На кіруючыя пасады ў культуры, спорце, тэлебачаньні вылучай ці мясцовых даґматыкаў, нездараў ды тупіцаў, ці нашых расейскіх патрыётаў». Але што казаць пра беларускі талент, калі ў яго толькі прапіска беларуская, а дух чужы і незразумелы гэтаму народу. Піярыць такое ёсць каму, але піяр нічога не дае.

  • Слыша их лайв. Репать, репать и еще раз репать.